Ovo je moja recenzija o Garnier Hyaluronic Aloe JellyOvaj proizvod je odličan za osobe koji imaju normalnu kožu koja nije previše podložna vanjskim utjecajima, ali opet žele nahraniti svoje lice sa vlažnošću i općenito finim svakodnevnim tretmanom koji lagano djeluje. U ovoj recenziji ću objasniti u čemu je dobar, a u čemu loš.

Proizvod dolazi u malenom staklenom pakiranju jednostavnom za korištenje i tipičnom za Garnier proizvode. Svoju hidratantnu kremu/gel od Garniera sam kupila u DM trgovini za otprilike 50 kuna.

Cijena nije previsoka za ono što nudi. Važno je istaknuti da je na pozadini napisao kako je proizvod namijenjen za normalnu do mješovitu kožu.  

Ukoliko imate previše osjetljivu ili suviše masnu kožu ovaj proizvod ne bih preporučila na samom početku recenzije jer možete očekivati da će drugačije utjecati kod tipova kože koji su podložni jačim utjecajima nekih od sastojaka.

Za suhu i osjetljivu kožu postoji varijacija ove kreme koja je prilagođena tom tipu kože:

Dobre strane

  • Pristupačna cijena
  • Lagan miris
  • Hidratizira kožu
  • Hrani kožu
  • Nije mastan
  • Traje

Loše strane

  • Ljepljiva tekstura
  • Treba vremena da se upije
  • Nije za različite tipove kože
  • Sadrži salicilnu kiselinu koja može izazvati alergijske reakcije

Pogledajte ostale dnevne kreme koje preporučujem:

dnevna krema

aloe jelly krema hijaluronska krema kupi online naruci online

 

Garnier Aloe Hyaluronic Jelly recenzija: sastojci

Ovaj proizvod od Garniera ima 96% sastojaka organskog podrijetla.

Garnier Hyaluronic Aloe Jelly

Što se tiče sastojaka počet ćemo od onih koji su temelj ovog proizvoda, što i samo ime na pakiranju govori: hijaluronska kiselina i aloe vera. Hijaluronska kiselina djeluje kao lubrikant na mjestima gdje se stavi. To je prirodno ili laboratorijski napravljeno sredstvo koje se koristi kod raznih kožnih oboljenja ali i kod drugih tjelesnih problema.

Što se tiče dermatologije ono pomaže kod zacjeljivanja rana, navlažuje suhu kožu i pomaže ju hidratizirati te djeluje protiv bora i prvih znakova starenja koji se pojavljuju uostalom  i radi suhoće kože.

Drugi sastojak je aloe vera koja je vjerojatno svima vama poznata kao veoma djelovita biljka, što i uistinu je. Njen gel se nalazi u samom listu biljke. Ima mnoštvo koristi; sadrži brojne antioksidanse, enzime, vitamine i antibakterijska svojstva, pomaže kod zacjeljivanja rana, suhe kože, akni.

Zato je kombinacija tih dvaju sredstava odlična za obnavljanje i hranjenje kože ukoliko je ona suha i oštećena.

Također sadrži salicilnu kiselinu, kao što je navedeno u sastojcima. To je organska kiselina koja prirodni sebum rastapa bez muke i regulira njegovu pretjeranu proizvodnju. Iz tog razloga možda nije loša ideja manje držati ovaj proizvod na licu ukoliko je vaša koža osjetljiva i suha. Salicilna kiselina se češće nalazi u proizvodima primjerenim za masni tip kože.

Garnier Aloe Hyaluronic Jelly recenzija: isprobavanje

Garnier Hyaluronic Aloe Jelly

Tekstura proizvoda je gusta i proizvod je bezbojan, prozirna. Prije bih ga nazvala hidratantnim gelom nego kremom jer nije toliko mazivo i kremasto te je više bliže osvježavajućem gelu. To je većinom radi konstrukcije aloe vere u kombinaciji sa hijaluronskom kiselinom koja je sama po sebi teksturalno specifična; većina maski od garniera su napravljene od nje i čim ih stavite na lice znat ćete o čemu pričam, ali o tom potom.

Miris proizvoda podsjeća na blagi dezinfekcijski gel za ruke. Više ima miris kemikalija nego prirodan miris kao što je slučaj kod nekih drugih proizvoda, ali nije preintenzivan što je plus.

Čim nanesete na lice miris se izgubi. Valja napomenuti da je parfem jedan od sastojaka, ali nije korišten u svrhu kojekakve voćne aromatizacije.

Garnier na svojoj službenoj stranici govori kako će hijaluronska kiselina odmah hidratizirati vašu kožu i omogućiti zadržavanje vlažnosti u periodu do 48 sati. Osim toga, kao što piše na poleđini kutije, ovaj proizvod se može koristiti na tri različita načina:

  1. Dnevna njega – ujutro kao jutarnji hidratantni tretman
  2. Noćna njega – tretman prije spavanja koji djeluje preko noći
  3. Maska – ukoliko je vaša koža trenutno suha i voljeli biste ju osvježiti, to uvijek možete napraviti pomoću ovakvog brzinskog tretmana

Ja sam isprobala sva tri načina upotrebe. Prvo sam proizvod nanijela prije spavanja. Prilikom umasiravanja na lice osjeća se vlažnost kombinacije kiseline i aloe. Proizvod ostaje na licu neko vrijeme prije nego li se u potpunosti upije te je tekstura na dodir dosta ljepljiva i s vremenom suha.

Proizvod uistinu je malo težak ovako na prvu, ponajviše prilikom mazanja na kožu. Kod moje mješovite kože osjeti se težina te vjerujem da bih kod osoba sa masnom kožom ovaj proizvod bio i previše intenzivan. Dobar usporedan primjer bi bio kao kad prolijete veoma sladak sok na pod pa probate obrisati. Međutim, nakon već nekih deset do petnaest minuta koža kompletno upije proizvod, a vi se ujutro probudite bez prvobitnog osjećaja težine.

Dan nakon gel sam iskoristila kao dnevnu njegu prije šminkanja. Napravio je zaštitni sloj na mom licu i moja koža je ostala hidratizirana tijekom cijelog dana. Nakon skidanja šminke lice se i dalje osjeća mekano i hidratizirano, bez masti i osjećaja jačeg djelovanja proizvoda.

Drugi dan koža se već polako vraća na staro, odnosno početno stanje, ali vjerujem da bi sa konzistentnim korištenjem ovog proizvoda vaša koža ostala hidratizirana sve dok ga koristite, s mogućnosti da vam i trajno pomogne.

Bacite oko na Yves Rocher hidratantnu kremu za lice po pristupačnoj cijeni:

 

Pogledajte ovu atraktivnu i pristupačnu ponudu pilinga od aktivnog ugljena! Jeftinije ne možete proći, a dobijete isto ako ne i bolje nego li u trgovini:

Garnier Hyaluronic Aloe Jelly

60 kuna
6.3

Sastojci

7.0/10

Tekstura/mazivost

4.0/10

Učinak

6.5/10

Cijena

7.0/10

Trajanje

7.0/10
//azoaltou.com/afu.php?zoneid=3618532

2 Comments

  1. Oštro izbjegavam alcohol denat. u sastavu krema i leave-on proizvoda. Dugoročnim korištenjem, narušava epidermalnu barijeru.

Komentiraj